Wspieramy akcję „Ocal Włos”

W październiku, w wybranych oddziałach PKO Banku Polskiego prowadziliśmy akcję „Różowy październik”, której celem było między innymi zwrócenie uwagi na profilaktykę w nowotworach piersi.

22 listopada odbyła się uroczysta kolacja z okazji 30-lecia 1 oddziału w Brzozowej, na której gościliśmy m.in. władzę Szpitala w Brzozowej i po raz kolejny mogliśmy okazać swoje wsparcie dla kobiet walczących z chorobami nowotworowymi. Na  Razem z Fundacją PKO Bank Polski zaangażowaliśmy się w akcję „Ocal Włos”, której inicjatorem jest Fundacja Sanitas. Głównym jej celem jest pomoc pacjentkom z chorobą nowotworową i zbiórka pieniędzy na specjalistyczny sprzęt zmniejszający wypadanie włosów w trakcie chemioterapii.

Według dostępnych danych, 8% kobiet, u których zdiagnozowano raka, odmawia leczenia ze względu na strach przed utratą włosów. Obawa ta jest u nich tak duża, że nie podejmują walki o własne zdrowie i życie. Współfinansowany przez nas czepek chłodzący pomaga pacjentkom w trudnym momencie konfrontacji z chemioterapią.

Zbiórka na czepek trwa do 31 marca 2020.

Pomóc można wpłacając darowiznę :
Podkarpacki Bank Spółdzielczy 80 8642 1184 2018 0027 0836 0002
Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS
38-500 Sanok, ul. Jana Pawła II 59
lub
przez stronę zrzutka.pl  – Ocal włos.
 
Więcej szczegółów o akcji można uzyskać klikając tutaj.