Polecenie zapłaty składki

Polecenie Zapłaty – wygodny i bezpieczny sposób płatności składek

W trosce o Państwa bezpieczeństwo i wygodę wprowadziliśmy nowoczesny i łatwy sposób regulowania płatności składek ubezpieczeniowych o nazwie Polecenie Zapłaty.

Zachęcamy do skorzystania z Polecenia Zapłaty. Jest to wygodna i bezpieczna usługa bankowa polegająca na automatycznym obciążaniu rachunku bankowego Klienta Składką Ubezpieczeniową. Aby zamówić Polecenie Zapłaty, wystarczy odesłać do nas wypełniony formularz „Zgody do obciążenia rachunku”.

Pobierz formularze:

Polecenie zapłaty to:

Oszczędność czasu
Nie tracą Państwo czasu w kolejkach na poczcie lub w bankach. Nie muszą Państwo wypełniać dodatkowych kuponów czy formularzy.

Oszczędność pieniędzy
Banki realizujące Polecenie zapłaty z reguły nie pobierają za nią opłaty.

Pewność i wygoda
Korzystając z usługi Polecenie zapłaty nie będziecie Państwo musieli stale czuwać nad terminami opłat, a regulowanie płatności stanie się odtąd łatwe, wygodne i bardziej ekonomiczne.

Zasady uruchomienia płatności w formie Polecenia zapłaty

 1. Wystarczy sprawdzić czy Państwa Bank realizuje usługę Polecenie zapłaty. Listę banków zamieszczamy poniżej.
 2. Następnie należy wydrukować i wypełnić formularz „Zgody do obciążenia rachunku” w formie Polecenia zapłaty w dwóch egzemplarzach.Uwaga! Podpis na formularzach musi być zgodny ze wzorem podpisu złożonym w banku, w którym prowadzone jest konto. W przeciwnym wypadku „Zgoda do obciążenia rachunku” nie zostanie zaakceptowana przez bank.
 3. Wypełnione i podpisane dwa formularze „Zgody do obciążenia rachunku” prosimy wysłać na adres Centrali Towarzystwa:
  PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
  ul. Chłodna 52
  00-872 Warszawa
 4. Pozostałe formalności dopełnia PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
  Podpisane dokumenty upoważnią nas do obciążenia Państwa rachunku bankowego z tytułu płatności składek ubezpieczeniowych na rzecz PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., dokładnie w dniu wymaganej płatności, zgodnie z zawartą umową ubezpieczenia.
 5. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z tej formy regulowania płatności. W tym celu prosimy o wypełnienie i przesłanie odwołania „Zgody do obciążenia rachunku” do Centrali PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu:
0 801 231 500 (od poniedziałku do piątku w godz: 08:00 – 19:00)

Zachęcamy do skorzystania z Polecenia zapłaty – wygodnej i bezpiecznej usługi bankowej.

 • Lista banków realizujących polecenie zapłaty