Polisa na życie bez wychodzenia z domu

  • PKO Bank Polski wraz z PKO Ubezpieczenia uruchomił zawieranie online umów ubezpieczenia na życie do kredytu i pożyczki hipotecznej.
  • Rozwiązanie wykorzystuje platformę Autenti – dzięki niemu klienci, którzy chcą załatwiać sprawy wyłącznie zdalnie, mogą zawrzeć umowę bez wizyty w oddziale czy kontaktu z kurierem.

polisa bez wychodzenia z domu


PKO Bank Polski wraz z PKO Ubezpieczenia uruchomił zdalne podpisywanie dokumentów na platformie Autenti. Dzięki temu rozwiązaniu klienci PKO mogą zawierać umowy ubezpieczenia na życie do posiadanego kredytu hipotecznego lub pożyczki hipotecznej całkowicie online.

– Współpraca Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego z fintechem Autenti otwiera nowe możliwości zdalnego oferowania ubezpieczeń dostępnych dotychczas w oddziałach. To jeden z istotnych elementów cyfryzacji ubezpieczeń w PKO Banku Polskim.  – mówi Karolina Scacciatelli-Wyszyńska, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń PKO Banku Polskiego

– Nowe rozwiązanie ułatwi klientom zawieranie umów ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego bez wychodzenia z domu – podkreśla Tomasz Mańko, członek zarządu PKO Ubezpieczenia

Do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego, wystarczy rozmowa telefoniczna lub wideorozmowa. W jej trakcie klient otrzymuje na swoją skrzynkę e-mailową wszystkie niezbędne dokumenty oraz link do wniosku o ubezpieczenie na platformie Autenti. Na tej platformie – w kilku prostych krokach – podpisze umowę ubezpieczenia. Wszystko odbywa się online bez konieczności wizyty w placówce banku. Proces nie wymaga drukowania ani jednej kartki papieru. Doradcy Bankowości Hipotecznej PKO zyskali możliwość przygotowania oferty ubezpieczenia na życie i jej sfinalizowania w ramach zdalnej obsługi klienta.

– Zespołowi PKO od samego początku naszej współpracy bliskie były idee cyfryzacji i filozofia paperless. Świetnie pracowało się nam z takimi ekspertami. Ale korzyści dla PKO, bo one będą niezaprzeczalne, to tylko jeden z rezultatów, jaki osiągną nasi partnerzy. Drugim, z naszej perspektywy jeszcze bardziej istotnym, będzie bez wątpienia zadowolenie klientów – z wygody, bezpieczeństwa czy szybkości działania PKO. Właśnie te elementy budować będą przewagę konkurencyjną i pozycję lidera. Cieszymy się, że będziemy mieli w tym swój udział. – mówi Tomasz Plata, wiceprezes zarządu Autenti

Autenti to polski fintech, który rozpoczął działalność w 2014 roku. Jednym z inwestorów spółki jest PKO Bank Polski. Autenti oferuje rozwiązania umożliwiające podpisywanie i autoryzowanie dowolnych dokumentów online, na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Platforma pełni rolę zaufanej strony trzeciej – gwarantuje autentyczność podpisanych dokumentów i zabezpiecza informacje w procesie podpisywania umowy.