O PKO Ubezpieczenia

Nasza misja

Wszystko co robimy, robimy w trosce o bezpieczeństwo finansowe naszych klientów. Dlatego dostarczamy produkty ubezpieczeniowe i obsługę najwyższej jakości. 

 

25 lat historii 

Mamy ponad 25 lat doświadczenia na rynku ubezpieczeń w Polsce. 
Obejrzyj film i poznaj naszą historię.

film 25 lat

 

Nowoczesne produkty

Nasze produkty zapewniają poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Klienci mogą zabezpieczyć swoje zobowiązania; pożyczkę gotówkową i kredyt hipoteczny. Ubezpieczą to, co jest najcenniejsze; życie i zdrowie, a także dom, auto czy podróż.

Ubezpieczenia tworzymy dla naszych klientów i z klientami budujemy koncepcje produktów. W pracy nad ofertą stosujemy najnowsze metodyki. Dzięki temu nasze ubezpieczenia są innowacyjne i odpowiadają na zróżnicowane potrzeby.

Klienci mają możliwość wyboru ubezpieczeń, jakich potrzebują.

 

Przyjazna obsługa

Staramy się, aby nasi klienci jak najszybciej otrzymali konkretną pomoc. Upraszczamy formalności i skracamy procesy obsługowe. Zgłoszenie szkody jest możliwe u doradcy, telefonicznie czy online. W 2019 r. zajęliśmy I miejsce w konkursie Gazety Bankowej „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2019”

Jesteśmy wsparciem dla naszych klientów, kiedy tego potrzebują najbardziej.

 

Zgrany zespół pracowników

Stawiamy na wzajemny rozwój; firmy oraz pracowników. Prowadzimy ciekawe i innowacyjne projekty, które wykorzystują nowe technologie. W pracy kierujemy się duchem sportu. Dlatego gramy zawsze fair play,  jesteśmy  ambitni i chcemy osiągać więcej.  

Dzięki wspólnej pracy tworzymy coś dobrego dla klientów.

 

Nie tylko ubezpieczenia

Lubimy aktywność fizyczną, dlatego popularyzujemy sport i jazdę na rowerze. Wspieramy kolarskie wydarzenia, które łączą zawodników, kibiców, a także społeczności lokalne. Trenujemy w sekcjach siatkówki, piłkarskiej i kolarskiej.

Bliskie są nam inicjatywy, które mają szeroki i pozytywny wymiar społeczny. Chcemy działać na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy ochrony środowiska. Organizujemy akcje pomocy dla starszych i służby zdrowia.

Wspieramy aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Budujemy poczucie odpowiedzialności i społecznej więzi.

 

PKO Ubezpieczenia w liczbach

  • 1, 046 mld zł składki przypisanej brutto łącznie w 2022 r. (dwie spółki)
  • Wynik finansowy 142 mln zł netto w 2022 r. – o blisko 60 mln zł więcej niż w 2021 r. 
  • Bardzo wysoka stabilność finansowa z ROE na poziomie 25,9% i wskaźnikiem wypłacalności Solvency II: 220,8% dla PKO Towarzystwo Ubezpieczeń oraz 313,2% dla PKO Życie
  • Udział spółki majątkowej w rynku ubezpieczeń domów i mieszkań osiągnął 7,65%
  • Spółki obsługują ponad 2,5 mln polis