PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk startuje 5 lipca w Szklarskiej Porębie

  • Szosowy Klasyk w Szklarskiej Porębie inauguruje sezon wyścigów kolarskich PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk
  • W tym roku sponsorem tytularnym imprezy jest PKO Ubezpieczenia
  • PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk to najliczniej obsadzana cykliczna szosowa impreza kolarska dla amatorów w kraju

Rozpoczynamy serię wyścigów w ramach PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Pod naszym patronatem tytularnym od lipca do października ponad pięć tysięcy kolarzy zmierzy się w sportowej rywalizacji. Kolarstwo jest piękną dyscypliną – łączy nie tylko społeczność kolarską, ale i rodziny, kibiców, którzy ze swoimi bliskimi dzielą radość jazdy na rowerze – mówi Tomasz Mańko, członek zarządu PKO Ubezpieczenia

 Zależy nam na tym, aby popularyzować ideę sportu, która jest bliska Grupie Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Aktywność fizyczna jest źródłem dobrego samopoczucia – wpływa pozytywnie na zdrowie i jakość życia. Dla nas ochrona zdrowia jest bardzo ważnym elementem ubezpieczeniowej działalności, dlatego aktywnie wspieramy wszystkich, którzy sport uprawiają i z nim się identyfikują – dodaje Tomasz Mańko

W Szklarskiej Porębie kolarze pojadą na dwóch dystansach, na przepięknej i widokowej trasie ze startem przy SKI Arenie Szrenica, przez Starą Kamienicę, Grudzę, Rębiszów, Gierczyn i Świeradów Zdrój. Na dwóch dystansach FUN i PRO zawodnicy pokonają 53 km i 72 km. Przewyższenia na każdym dystansie przekroczą znacznie 1000 m. W Strefie Expo towarzyszącej wydarzeniu zaplanowane są atrakcje dla kibiców oraz turystów, którzy spędzą w tym czasie weekend w górach. Wśród kolarzy nie zabraknie też  zawodników Drużyny PKO. Relacje z wyścigów można będzie śledzić w przestrzeni Internetu i mediach tradycyjnych.

W PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk zawodnicy będą się ścigać się na dziesięciu różnych trasach Dolnego Śląska. Wyścigi rozpoczynają się w Szklarskiej Porębie na początku lipca, a ostatni start zaplanowany jest w październiku, w Miękini. Kolarze rozpoczynać będą wyścig w odstępach czasowych     i wydzielonych sektorach, zgodnie z obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa.

PKO Ubezpieczenia należy do Grupy PKO Banku Polskiego – jednej z największych grup finansowych  w Europie Środkowo – Wschodniej. Cele biznesowe PKO Ubezpieczenia wynikają wprost ze strategii Grupy PKO Banku Polskiego, która zakłada dalsze umacnianie pozycji lidera w segmencie bancassurance.  W perspektywie najbliższych lat PKO Ubezpieczenia planuje konsekwentnie zwiększać udziały rynkowe i dzięki ścisłej współpracy z PKO Bankiem Polskim znaleźć się w czołówce ubezpieczycieli na krajowym rynku. PKO Ubezpieczenia obsługuje ponad 2,3 mln polis.